Hakkımızda

IONSLAB LABORATUVAR SİSTEMLERİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. yüzey bilimleri, yüzey karakterizasyon ve kaplama sistemleri, nanoteknoloji, ileri düzey görüntüleme sistemleri ve spektroskopi sistemleri satış, teknik servis, eğitim ve uygulamaları ile araştırma ve uygulama laboratuvarları için temelden ileri düzeye yenilikçi analitik ve bilimsel çözümler sunmaktadır.

IONSLAB, kendi bünyesinde proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri de vererek çalıştığı paydaşlarıyla birlikte anahtar teslim projeler sunabilmektedir. Şirketimiz, malzeme, kimya, endüstriyel üretim, eğitim ve yaşam bilimi gibi birçok farklı alanda faaliyet göstermektedir.

IONSLAB, araştırmacıların ve uygulayıcıların ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verebilmek amacıyla küresel boyutta bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek ülkemizdeki bilim camiasına dünyada üretilen bilgi ve teknolojileri sınırsız bir hizmetle sunmayı görev edinmiştir.

Nihai hedefimiz, ürün ve hizmetlerimizi endüstriyel ve akademik çalışmaların gelişmesine katkıda bulunacak şekilde uluslararası standartlarda, güven ve yetkinlikte akla ilk gelen şirket olarak sürdürülebilir kılmaktır. Şirketimiz tüm paydaşları ve müşterilerine karşı sorumluluk anlayışı içinde sürekli olarak değer yaratmayı temel ilkesi olarak benimsemiştir.


Çözümler

YÜZEY KARAKTERİZASYON ve KAPLAMA

profesyonel bir yaklaşım

Yüzey analiz ve yüzey kaplama çalışmaları için akademik araştırma ve endüstriyel sektörlere uygun olabilecek profesyonel bir yaklaşım ve çalışma sonucunda oluşturduğumuz spectroscopy, microscopy, preparation, deposition & integration gibi sistemleri planlanan uygulamalara göre optimum hale getirerek son kullanıcıya sunuyoruz.

YÜZEY İŞLEME ve GÖRÜNTÜLEME

özelliklerin ölçümü ve görüntülenmesi

Malzeme için istenen özellikleri elde etmek ve mevcut ürünün de işlevliğini geliştirmek için, bir malzeme ya da elemanın yüzey özeliklerini, metalürjik, mekanik, kimyasal, fiziksel, manyetik ve elektriksel olarak ya da bir kaplama ilavesi sağlayarak iyileştirme ve bu özelliklerin ölçümü ve görüntülenmesi için gerekli sistemleri sunuyoruz.

UHV ve HV SİSTEM TASARIMI

atmosferik ortama taşımadan

İleri malzeme araştırma teknikleri için gerekli sistem ve komponent tasarımları yaparak uygulamalarınızı atmosferik ortama taşımadan başından sonuna UHV koşullarda tamamlayabilecek entegrasyonu sunuyoruz.

KUANTUM TRANSPORT ÖLÇÜMLERİ

temel bilgi ve ölçüm altyapısı

Gelecekteki elektronik ve kuantum bilgi bilimi uygulamalarında ortaya çıkan kuantum özelliklerine sahip katı hal sistemlerinin kullanımını kolaylaştıracak temel bilgi ve ölçüm altyapısını geliştiriyoruz.

NUMUNE ANALİZ ve RAPORLAMA

doğru bilgi, hızlı arge

Uygulamalarınız üzerine derinlemesine çalışarak analiz ve raporlama hizmetleri sunuyoruz. Bu sayede ihtiyacınız olan sistem, uygulama veya hazırlık süreçlerinizin belirlenmesine katkı sağlıyoruz.

YEDEK PARÇA ve
SARFLAR

hızlı ve uygun servis

SEM, TEM, FIB, MBE, PLD, XPS, AES, SIMS, AFM sistemlerinin yedek parça ve sarf malzemelerinin tedarikinde hızlı ve uygun maliyetli çözümler sunuyoruz.


Uygulamalar

Kurulum sırasında kullanıcıya cihazın çalıştırılması, analizlerin yapılması, yazılımın anlatılması, vb. gibi konularda eğitim verilmektedir. Ayrıca kullanıcının zaman zaman başına gelebilecek problemler ve çözümleri, yapılması gereken rutin test ve uygulamalar bu eğitim sırasında anlatılır. Kurulum eğitimi kullanıcı veya kullanıcıların kendi başlarına kullanımda sorun yaşamamaları ve hatalı sonuçlar almamaları için pratik ve uygulama yaptırılarak pekiştirilir.


Proje Yönetimi ve Danışmanlık

IONSLAB, özel projelere özgü tasarım, üretim ve uygulama gibi hizmetlerin yanı sıra proje için gerekli olan laboratuvar sistemleri, kullanılacak cihazları, kimyasalları, analiz metotlarının seçimini ve tüm kalite yönetim sistemini dahil olacak şekilde projenin gerçekleştirilmesini ve nihayetinde bu sistemin verimli bir şekilde yürütülmesi konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir.

IONSLAB, proje başlangıcından bitimine tüm detayların sağlayıcılığını üstlenerek tek bir elden çıkan profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca bilimsel, ar-ge,üretim,aplikasyon, vb. çalışmalarınıza cevap verebilecek en doğru cihaz/konfigürasyon yönlendirmesi ve temini de IONSLAB’ın önemli hizmetleri arasında yer almaktadır

UPGRADE THE KNOWLEDGE

İletişim

İletişim Bilgileri

Ümit Mh. 2539 Sk. No:18 D:14
06810, Çankaya, Ankara, Turkey

Tel : +90 312 911 4492
Fax : +90 312 911 449

İletişim Formu